pozadieleto jesen listy

Auto narazilo do múru

auto narazilo mVo štvrtok 9. novembra v obci Raková okolo 18. hodiny skončilo pri čerpacej stanici osobné auto po nehode na betónovom múriku.

Čítať ďalej...

Mons. Viliam Judák, biskup Nitrianskej diecézy, slávi 60. životné jubileum

viliam judak mMons. Prof. ThDr. Viliam Judák, PhD. sa narodil 9. novembra 1957 v Harvelke, ako druhý zo šiestich detí Rudolfa a Márie, rodenej Plazákovej. Je diecézny biskup Nitrianskej diecézy, profesor cirkevných dejín na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Čítať ďalej...

Úspešné vedecké konferencie Kysuckého múzea

vedecka konferencia mV dňoch 8. a 9. novembra 2017 zorganizovalo Kysucké múzeum v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou dve odborné podujatia.

Čítať ďalej...

Policajti odhalili vodičov pod vplyvom alkoholu

V uplynulom týždni (43. týždeň) policajti v Žilinskom kraji počas výkonu služby odhalili 21 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu. U vodičov bol alkohol zistený vykonanými dychovými skúškami. U 13 vodičov s výsledkom nad jedno promile a u 8 vodičov bol zistený alkohol do jedného promile.

Čítať ďalej...

Auto skončilo v priekope

auto skoncilo mV piatok 3. novembra vo večerných hodinách skončilo v obci Radôstka osobné auto Honda po dopravnej nehode v priekope a oplotení rodinného domu.

Čítať ďalej...

Voľby do VÚC 2017 v Žilinskom kraji

volby2017mV sobotu 4. novembra 2017 sa konali Voľby do orgánov samosprávneho kraja.
Volieb do VÚC v žilinskom kraji sa zúčastnilo 33,84 % oprávnených voličov.
Po sčítaní všetkých hlasov vo voľbách do VÚC 2017 získala Erika Jurinová 43,67 a bude novou žilinskou župankou.

 

VÝSLEDKY:

Čítať ďalej...

Na sídlisku Zákysučie vyrastú nové byty pre mladé rodiny

vyrastu byty mRozvíjajúce sa mesto potrebuje okrem pracovných možností aj nové kapacity na bývanie. Najmladšie mesto na Kysuciach sa rozvíja vo viacerých smeroch.

Čítať ďalej...

Sprístupnenie špecializovaného úseku v Kysuckej knižnici v Čadci

spristupnenie useku mKysuckú knižnicu v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského kraja dňa 18.10.2017 navštívili knihovníci partnerskej knižnice v Żywci a pracovníci z oblasti kultúry Mesta Żywiec.

Čítať ďalej...

V Korni spadol strom na auto

spadol strom mV nedeľu dňa 29.10.2017 podvečer absolvovali členovia DHZO Korňa (TA Nissan Navara 1+4) technický zásah – odstraňovanie popadaných stromov v obci Korňa, časť Nižná Korňa. Pomocou motorovej píly a navijáku postupne odstránili tri stromy.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby