pozadieleto jesen listy

Informácie a postrehy

Spomienka na leto, putovanie po Taliansku 2

putovanie taliansko mSamozrejme v CHIANTI necestujeme priamo do Greve ale chceme prejsť kamennými mestečkami osadenými na kopcoch.

Čítať ďalej...

Jesenná šarkaniáda

jesenna sarkaniada m,, Jeseň pani bohatá, farbí stromy do zlata, premaľúva celý sad. Vietor šiky - miky, hojda všetky konáriky. Vyhúda im celý čas Bude zima, bude mráz“.

Čítať ďalej...

Akú obchodnú spoločnosť si môžem založiť v Slovenskej republike?

Obchodný zákonník upravuje štyri obchodné spoločnosti, ktoré je možné založiť podľa slovenského právneho poriadku, t.j. verejná obchodná spoločnosť; komanditná spoločnosť; spoločnosť s ručením obmedzeným; akciová spoločnosť.

Čítať ďalej...

Drotár Jozef Kučák zo Zákopčia bol medzi prvými padlými v Krajnej Poľane vo vojnovom konflikte

drotarsky kriz mPred 99 rokmi sa skončila prvá svetová vojna Bolo to presne pred 99 rokmi, keď 11. 11. 1918 o 11. hodine nastal mier po podpise zmlúv vo francúzskom meste Compiegne medzi bojujúcimi stranami. Skončil sa krvavý konflikt v Európe, ktorý si vyžiadal milióny ľudských životov. Apokalypsa, ktorá sa začala 28. júla 1914 po atentáte v Srbsku, bola neskôr nazvaná prvá svetová vojna.

Čítať ďalej...

Turisti z Novej Bystrice objavovali krásu Južnej Moravy

objavovali krasy mNa svete existuje toľko krásnych miest a človek ich túži prirodzene vidieť a poznať. Veľakrát netreba ani ďaleko cestovať. Jediné čo treba je o týchto miestach vedieť. Takto sa aj Klub turistov Nová Bystrica ešte v septembri vybral na návštevu Južnej Moravy. Postupne sme prešli štyri Moravské skvosty a to Valtice, Mikulov, Lednice a Znojmo.

Čítať ďalej...

Legománia v MŠ

legomania mDňa 4.11.2017 bol vyhlásený deň MŠ a preto už po druhý krát kolektív MŠ Litovelská 605/9 v Kysuckom Novom Meste pozvali kamarátov z druhých MŠ na podujatie s názvom LEGOMÁNIA. Dňa 6.11.2017 prišli súťažiť tímy z MŠ Komenského ,Budatínskej Lehoty a Nesluše.

Čítať ďalej...

Supersenior roka 2017

supersenior mV Kysuckej knižnici v Čadci, ktorá pracuje v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, sa dňa 26. októbra 2017 uskutočnilo vyhodnotenie celoročnej čitateľskej súťaže seniorov pod názvom Supersenior roka 2017.

Čítať ďalej...

Nové knihy v Kysuckej knižnici v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja

Mať tak o koliesko viac!

Za posledných sto rokov vzniklo množstvo vynálezov a my ich berieme ako samozrejmosť, ako keby tu boli odjakživa. Ale neboli. Publikácia autorov Dávida a Ivana Popoviča mapuje vynálezy 20. storočia, pričom sa držia faktov, ktoré podávajú s humorom a hravosťou.

Čítať ďalej...

„Morová rana“ napáda v Bystrickej doline hlavne buky a javory

morova rana mPomôže kysuckým lesom Darwin? Darwin v tomto prípade nie je prezývka nejakého miestneho machra, ktorý šibunutím čarovného prútika zachráni zvyšok lesov na Kysuciach. Skutočne mám na mysli anglického prírodovedca Charlesa Darwina, presnejšie jeho dielo „O vzniku druhov prírodným výberom.“

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby