zima kysuce2

Informácie a postrehy

Študenti Gymnázia J. M. Hurbana v Čadci spomínajú na leto v Anglicku

leto anglicko mJe síce december, ale v pamäti sa nám neustále vynárajú spomienky na leto. Obdobie od 5.8. do 17.8.2017 bolo pre niektorých študentov Gymnázia J.M.Hurbana v Čadci, ale aj pre nás, učiteľky, jedným z najkrajších zážitkov.

Čítať ďalej...

Na radnici v Krásne nad Kysucou sa ozýval detský plač

vitanie deti mPosledný deň minulého mesiaca ožil mestský úrad detským plačom. Už tradične každé tri mesiace v roku sa primátor mesta stretáva s najmladšími, ktorých rodičia prinesú a predstavia vedeniu mesta.

Čítať ďalej...

Žiaci Základných škôl súťažili

ziaci zs sutazili mStredná odborná škola technicka v spolupráci s CVČ Čadca dňa 30.11.2017 usporiadala 8. ročník okresného kola technickej olympiády žiakov základných škôl.

Čítať ďalej...

Technici z Čadce úspešní na súťaži Zenit

technici cadca mŽiaci SOŠ t Čadca dosiahli na krajskom kole súťaže odborných vedomosti a zručnosti ZENIT v strojárstve výrazný úspech. V silnej konkurencií stredných škôl z Ružomberka , Martina, Dolného Kubína ,Žiliny , Kysuckého Nového Mesta . Súťaž pozostávala z teoretického testu , vypracovania technologického postupu a praktickej časti.

Čítať ďalej...

Aktivity v predvianočnom čase v Obecnej knižnici Olešná

aktivity olesna mObecná knižnica Olešná aj tento predvianočný čas pripravila pre svojich čitateľov a návštevníkov hravé činnosti, pri ktorých sa zabavili, inšpirovali a aktívne strávili voľný čas. V rámci súboru aktivít „Tvoríme podľa knihy“ sme si dňa 29. novembra 2017 vyrobili zaujímavé svietniky na čajovú sviečku.

Čítať ďalej...

Drevári a stavbári koncertovali a imatrikulovali

drevari stavbari mSlávnostná imatrikulácia žiakov prvých ročníkov v SOŠ drevárskej a stavebnej Krásno nad Kysucou sa konala 16. novembra 2017. Novembrový imatrikulačný deň bol výnimočný pre celú našu školu, no najmä pre našich prvákov, pretože vstúpili do školských cechov a oficiálne sa stali ich členmi.

Čítať ďalej...

Červený kríž v Čadci oceňoval darcov krvi

cerveny kriz mDarovať krv – zachrániť život je jedno z vnútorných presvedčení všetkých dobrovoľných darcov krvi, ktoré pravidelne vyjadrujú darovaním bez nároku na akúkoľvek finančnú odmenu životne dôležitej tekutiny – svojej krvi. N

Čítať ďalej...

Aktívny život seniorov v Centre sociálnych služieb Žarec

aktivny zivot mProstredníctvom grantového programu Opora sa do Centra sociálnych služieb Žarec zakúpili pomôcky zamerané na rozvoj osobnosti našej klientky. Nadácia SPP podporila náš projekt finančnou čiastkou 650,00 eur.

Čítať ďalej...

Mikuláš v Čadci navštívil postihnuté deti

mikulas cadca mZväz postihnutých civilizačnými chorobami, Slovenský zväz telesne postihnutých, Mesto Čadca a Kultúrne informačné centrum, Dom kultúry Čadca pripravili pre zdravotne postihnuté deti a deti členov uvedených organizácií v nedeľu 3. decembra v Dome kultúry v Čadci Stretnutie s Mikulášom.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby